Przejdź do treści

Po raz pierwszy w historii Niemcy zostali mistrzami świata w koszykówce

11/09/2023 09:21 - AKTUALIZACJA 11/09/2023 09:24
Niemcy mistrzami świata w koszykówce

Niemcy mistrzami świata w koszykówce. Niemieccy koszykarze zakończyli turniej w Manili pokonując Serbię 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) i zdobywając tytuł Pucharu Świata pierwszy raz w historii. Zwycięstwo to jest największym sukcesem niemieckich koszykarzy i ukoronowaniem całego pokolenia. Bohaterem meczu został Dennis Schroeder wybrany MVP (najbardziej wartościowym graczem) turnieju.

Tegoroczny finał mistrzostw świata dostarczył nieoczekiwanych zwrotów akcji. W półfinale niemiecka drużyna sensacyjnie wyeliminowała USA (113:111), podczas gdy Serbowie, mimo braku swojej największej gwiazdy i czołowego gracza NBA, Nikoli Jokicia, pokonali mocną drużynę Kanadyjczyków (95:86).

Finałowa rozgrywka dostarczyła wiele emocji. W pierwszej połowie, zakończonej remisem, obie drużyny wymieniały się uderzeniami. Dopiero po zmianie stron Niemcy zaskoczyli swoją doskonałą defensywą, co pozwoliło im osiągnąć nawet kilkanaście punktów przewagi. W czwartej kwarcie Serbowie odrobili straty dzięki kolejnym trafieniom z dystansu Aleksy Avramovica, co doprowadziło do zaciętej końcówki. Niemcy jednak zachowali zimną krew i obronili swoją przewagę.
Sprawdź: “Dzwoni kanclerz Niemiec do Kaczyńskiego” – Nowy spot wyborczy PiS

Po ósmym zwycięstwie w ósmym meczu turniejowym byli nie do powstrzymania. Drużyna trenera reprezentacji Gordona Herberta pobiła najlepszy wynik Pucharu Świata z epoki Nowitzkiego, gdy w 2002 roku Niemcy zdobyli brąz w Indianapolis w USA.

Wiadomości z Niemiec teraz także na kanale YouTube. Subskrybuj kanał PolskiObserwator.de i bądź na bieżąco. Zobacz wideo:

Źródło: Sportschau.de, PolskiObserwator.de