w

Wybory prezydenckie 2020: Wiemy jak głosowali Polacy w Niemczech

Aktualizacja z dnia 1 lipca 2020 r., godz.9.00. Polacy w Niemczech mogli głosować w jednej z 15 komisji wyborczych utworzonych na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.  Łącznie we wszystkich obwodach oddano 49 108 ważnych głosów. Najwięcej na Rafała Trzaskowskiego, na którego zagłosowało 52,54 proc. wyborców (25 790). Na drugim miejscu uplasował się Andrzeja Dudę, któremu okazało poparcie 20,08 proc. głosujących (9 857).  Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia, który otrzymał 15,62 wszystkich głosów (7 665).  Frekwencja wyborcza w Niemczech wyniosła 85,81%. Szczegółowe wyniki  z poszczególnych komisji w Niemczech poniżej:

Obwód numer 75
Siedziba: Hamburg III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych do głosowania: 3 529
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 113
2 BOSAK Krzysztof 141
3 DUDA Andrzej Sebastian 594
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 405
5 JAKUBIAK Marek 2
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 11
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3
8 TANAJNO Paweł Jan 4
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 831
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 13
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 2

Obwód numer 86
Berlin I, Ambasada RP
Liczba uprawnionych do głosowania:  2 449
Protokół komisji obwodowej KLIK>>

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 195
2 BOSAK Krzysztof 108
3 DUDA Andrzej Sebastian 309
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 324
5 JAKUBIAK Marek 5
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 21
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 113
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 15
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 0

 

Obwód numer 92
Siedziba: Berlin II, Ambasada RP
Liczba uprawnionych: 2 456
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 226
2 BOSAK Krzysztof 74
3 DUDA Andrzej Sebastian 263
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 325
5 JAKUBIAK Marek 3
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 10
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2
8 TANAJNO Paweł Jan 4
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 053
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 17
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 4

Obwód numer 93
Siedziba
Berlin III
Liczba uprawnionych: 2 621
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 178
2 BOSAK Krzysztof 95
3 DUDA Andrzej Sebastian 249
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 308
5 JAKUBIAK Marek 1
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 28
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 0
8 TANAJNO Paweł Jan 4
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 370
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 8
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 4

Obwód numer 94
Siedziba: Hamburg I, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 3 183
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 102
2 BOSAK Krzysztof 181
3 DUDA Andrzej Sebastian 600
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 405
5 JAKUBIAK Marek 5
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 29
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 415
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 4
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 2

Obwód numer 95
Siedziba: Hamburg II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 3 141
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 88
2 BOSAK Krzysztof 187
3 DUDA Andrzej Sebastian 635
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 455
5 JAKUBIAK Marek 1
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 24
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 0
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 329
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 4
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 1

 

Obwód numer 96
Siedziba: Kolonia I, Konsulat Generalny RP Im Media Park 5 C 50670 Köln, Kolonia, Republika Federalna Niemiec
Liczba uprawnionych: 4 295
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 124
2 BOSAK Krzysztof 238
3 DUDA Andrzej Sebastian 816
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 623
5 JAKUBIAK Marek 2
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 30
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2
8 TANAJNO Paweł Jan 6
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 719
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 9
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 3

Obwód numer 97
Siedziba: Kolonia II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 294
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 103
2 BOSAK Krzysztof 231
3 DUDA Andrzej Sebastian 864
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 562
5 JAKUBIAK Marek 4
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 26
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 1
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 677
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 2
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 8

 

Obwód numer 98
Siedziba: Kolonia III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 248
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 84
2 BOSAK Krzysztof 220
3 DUDA Andrzej Sebastian 834
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 578
5 JAKUBIAK Marek 2
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 29
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3
8 TANAJNO Paweł Jan 3
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 663
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 6
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 7

Obwód numer 99
Siedziba: Monachium I, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 206
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 155
2 BOSAK Krzysztof 328
3 DUDA Andrzej Sebastian 965
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 759
5 JAKUBIAK Marek 10
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 60
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 6
8 TANAJNO Paweł Jan 8
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2 161
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 23
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 5

Obwód numer 100
Siedziba: Monachium II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 145
Wyniki: Protokół komisji obwodowej 

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 155
2 BOSAK Krzysztof 367
3 DUDA Andrzej Sebastian 1 039
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 754
5 JAKUBIAK Marek 10
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 44
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 4
8 TANAJNO Paweł Jan 9
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2 161
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 16
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 5

Obwód numer 107
Siedziba: Berlin IV
Liczba uprawnionych: 2 653
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 182
2 BOSAK Krzysztof 74
3 DUDA Andrzej Sebastian 303
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 344
5 JAKUBIAK Marek 2
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 15
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3
8 TANAJNO Paweł Jan 2
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 400
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 17
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 2

 

Obwód numer 122
Siedziba: Monachium III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 175
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 161
2 BOSAK Krzysztof 284
3 DUDA Andrzej Sebastian 873
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 685
5 JAKUBIAK Marek 5
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 30
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3
8 TANAJNO Paweł Jan 6
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2 501
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 7
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef

Obwód numer 146
Siedziba: Kolonia IV, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 423
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 115
2 BOSAK Krzysztof 157
3 DUDA Andrzej Sebastian 708
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 553
5 JAKUBIAK Marek 1
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 45
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 1
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2 262
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 10
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 3

Obwód numer 163
Siedziba: Kolonia V, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 381
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BIEDROŃ Robert 115
2 BOSAK Krzysztof 179
3 DUDA Andrzej Sebastian 805
4 HOŁOWNIA Szymon Franciszek 585
5 JAKUBIAK Marek 0
6 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 30
7 PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 6
8 TANAJNO Paweł Jan 5
9 TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2 135
10 WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 8
11 ŻÓŁTEK Stanisław Józef 5

Źródło: PKW, PolskiObserwator.de

 

Dane PKW z 87,16 proc. obwodów głosowania: Duda 45,24 proc.; Trzaskowski 28,92 proc.

Niemcy: Ważna informacja dla chcących głosować w II turze wyborów Prezydenta RP